Witamy serdecznie wszystkich miłośników wędkarstwa karpiowego. Oddajemy w Wasze ręce nowe medium w sieci internetowej. Zachęcamy wszystkich użytkowników do czynnego współtworzenia Carp Soul

Jaką wędkę wybrać? Chub, Robinson, Anaconda… cz.1

Problem wyboru wędzisk jest chyba najbardziej oklepanym tematem na każdym portalu wędkarskim, forum, czy nawet grupie dyskusyjnej. Jednak, co ciekawe, choć zadawane pytania dotyczące wędek permanentnie dublują się, często odpowiedzi na nie są zgoła inne. Ten sam kij na portalu X ma akcje szczytową następnie na stronie Y progresywną, aby w końcu na forum Z stać się parabolikiem. Komu wierzyć? Jak wybrać wymarzoną wędkę? Czym się kierować? W tej serii artykułów postaram się odpowiedzieć na te oraz inne pytania, za pomocą testów poszczególnych wędzisk.
Przy wyborze kija przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę dwa determinanty. Pierwszy z nich, to zasobność portfela. Nie twierdzę, że im droższy tym lepszy. Choć Jeszcze kilka lat temu, wędki próbowałem dobierać jedynie pod względem ceny. Jednak, dziś kompletnie zmieniło się moje myślenie. Cena nie jest jedynym wyznacznikiem jakości. Choć większy budżet pozwala na powiększenie możliwości wyboru. Moim zdaniem najważniejsze jest to, aby dobrać kij do warunków w jakich będzie się łowić. I w tym momencie dochodzimy do drugiego determinantu. W moim odczuciu to właśnie nasze potrzeby oraz charakter łowisk powinny wyznaczać wybór wędziska. Nie ma sensu na jedno hektarowej wodzie używać kijów rzutowych, ponieważ będziemy stanowili zagrożenie dla wędkarzy na przeciwległym brzegu. Tak samo chcąc łowiąc na znacznych odległościach bezcelowym jest używanie kijów o akcji parabolicznej. Dlatego jeszcze przed zakupem wędziska powinniśmy najpierw dobrze przemyśleć, gdzie i jak chcemy łowić.


 W małych wodach bez zaczepów preferuję wędki o akcji parabolicznej.

Komentarze
#1
bodzio239 dnia 11/10/2012, napisał:
Witam.
Poniżej wklejam warunki gwarancji tego wędziska oraz innych wędzisk tej firmy :
Worldwide Extended Warranty
http://www.sklep-karpiowy.pl/zasadygwarancyjnegreys-pm-4.html
Po przeczytaniu tego tekstu wielu chętnym zapał minął i doszli do wniosku , że w tej cenie można kupić równie dobre wędzisko i bez ewentualnych kłopotów z reklamacją.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.